Tekst en foto’s Isa Kievit
Het Zeeheldenkwartier door de ogen van de jonge mensen
Het Zeeheldenkwartier bruist van de jonge mensen. Steeds meer jongeren komen er wonen, werken of koffiedrinken. Maar wat maakt de wijk nou zo aantrekkelijk voor de nieuwe generatie en wat kan er beter?
Djara (28) woont al zes jaar in het Zeeheldenkwartier en werkt bij de drukke bakkerij Bartine. Ze geniet van de wijk, maar ziet ook dingen die beter kunnen. “Het is jammer dat er nog steeds zoveel afval op straat ligt. Sommige mensen leven een beetje in hun eigen wereld en ruimen het niet op. Toch voelt het in het Zeeheldenkwartier als een echte community. Als je over straat loopt, kom je altijd wel iemand tegen die je kent.”
Die verbondenheid is iets wat meerdere mensen voelen. Het Zeeheldenkwartier ligt dicht bij de stad, maar het heeft ook de rust van een lokale wijk. De originele winkeltjes, de buurtmarkten en de levendige mix van bewoners dragen bij aan de charme van de wijk. De wijk wordt intussen steeds populairder, en dat zie je terug in de huizenprijzen.
Verschillende bewoners geven aan dat ze graag groter zouden willen wonen, maar dat de huizenprijzen in het Zeeheldenkwartier dat moeilijk maken.
Toch blijven mensen naar de wijk trekken. Sommigen noemen het zelfs de “yuppenwijk” van Den Haag. Het Zeeheldenkwartier is hip en trendy – dat zijn de woorden die het meest worden genoemd als mensen aan het Zeeheldenkwartier denken. Van kringloopwinkels tot speciale ijszaken, en van koffiebars tot lokale kledingwinkels: het Zeeheldenkwartier heeft een goede mix van oud en nieuw, en voor elke leeftijd wat wils.
Tijdens een wandeling door de wijk zie je bezoekers van buitenaf komen om de sfeer van de wijk te proeven. Ze slenteren door de straten, maken foto’s en halen koffie bij de bekende tentjes. Steeds meer internationale bewoners vinden hier een huis. Op straat hoor je een potpourri van talen: Engels, Spaans, Frans en dat maakt de buurt juist zo levendig en gevarieerd.
Ja, het is druk, soms wat duur, en niet alles is perfect. Maar wie op een zonnige zondagmiddag door het Zeeheldenkwartier wandelt, begrijpt meteen waarom hier zoveel mensen willen zijn. Het Zeeheldenkwartier heeft een goede mix van jong en oud, het weet de balans goed te houden tussen de trendy koffietentjes vol bezoekers van buitenaf en de vertrouwde lokale zaakjes waar iedereen elkaar kent. En dat maakt de wijk zo bijzonder en uniek.






